-

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Yüzümüzde en dikkat çekici uzvumuz gözlerimiz ve çevresidir. Doğru kişiye uygun yöntemle yapılan küçük dokunuşlar muhteşem sonuçlar doğurur. Uykulu , yorgun ve yaşlı görünüm gider, daha dinç, genç ve etkili bakışlara sahip oluruz.

Kimi zaman yapısal olarak gevşek  bir cilt, kimi zaman yaşa ve yerçekimine bağlı olarak sarkan göz kapaklarımız,  bizi daha yaşlı, daha yorgun ve daha mutsuz görünmemize neden olur. Dengesiz beslenme, düzensiz kilo alıp verme, gün ışığına yoğun maruziyet, uyku düzensizliği ve sigara kullanımı kapak cildinde sarkma, göz altı torbalanması ve kırışıklıklara neden olur. İleri derecede kapak derisinde sarkma görme alanımızı dahi kısıtlar.  Her göz açıp kapamamızda, sarkan cildin kirpiklere temasından dolayı gözlerimizde kaşıntı, kızarıklık ve kirpiklerimizde dökülme meydana gelebilir.

Tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmak, daha genç, daha sağlıklı ve daha güzel görünmek blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ile çok kolay.

Göz kapağı estetiği genel anestezi (narkoz) gerektirmez. İşlem yaklaşık olarak üst kapaklar için 20 şer, alt kapaklar için 30 ar dakika sürer. Sarkan, kırışıklık yapan cilt uzaklaştırılır, torbalanma yapan yağ dokuları temizlenir ve cilt altı dokumuz sıkılaştırılır. Operasyondan sonra hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün evinize gidebilirsiniz.